רשימת תוספים מומלצים לבלוג וורדפרס – חינם ובתשלום

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

יש לכם בלוג וורדפרס? תוספים יכולים לגרום לו לקבלת יכולות מתקדמות יותר, יש הרבה מהם, והנה רשימת תוספים מומלצים לוורדפרס. התוספים המוצגים כאן נוספו על ידינו ואנחנו מכירים אותם.

אם אין לכם בלוג, תוכלו לקרוא את הכתבה שלנו על בלוג וורדפרס וגם איך לפתוח בלוג.

מה זה תוסף?

תוסף וורדפרס, פלאגין, הרחבה, או כל מילה נרדפת להם – הוא כלי שנוסף לבלוג וורדפרס ומוסיף פונקציונאליות בנוסף למה שקיים בבלוג. מכיוון שבלוג וורדפרס הוא בסך הכל בלוג שנועד לכתיבה ופרסום תכנים, יש את הכלים הבסיסיים ביותר כמו עורך טקסט, הוספת תמונות ומדיה, הגדרות וכד'.

עם זאת, אם מעוניינים להוסיף אפשרות של חנות מסחר אלקטרוני, טופס יצירת קשר, תוסף קידום אתרים וכד' – צריך להוסיף תוסף ייעודי לכך.

רוב התוספים אגב הם בחינם או לפחות גרסת פרימיום (גרסה חינם עם אפשרות לשדרג). כמובן, ספריית התוספים באתר WordPress.org מציעה מעל 55 אלף תוספים שונים חינמיים!

חשוב לציין: מומלץ לא להוסיף את כל התוספים, גם אם אהבתם אותם. הוספת תוספים מרובים עלולה להכביד על ביצועי האתר, מהירות ואבטחת אתר.

איך להתקין תוסף וורדפרס?

הרשימה הכתובה בהמשך, מפנה לעמוד הרשמי של התוסף בספריית התוספים באתר WordPress.org, אך אפשר גם להתקין את התוסף דרך לוח הבקרה ולא חייב להוריד פיזיית ואז להעלות לבלוג.

בכל מקרה, מומלץ להיכנס לכתבה על איך להתקין תוסף וורדפרס.

רשימת תוספים מומלצים לוורדפרס – בחינם

הנה הרשימה של התוספים שאנחנו אהבנו וחושבים שהם מתאימים לבלוג שלכם:

1. Contact Form 7

Contact Form 7 הוא תוסף שמאפשר הוספת טופס יצירת קשר בבלוג שלכם. אם אתם מעוניינים להקים עמוד יצירת קשר עם טופס למילוי פרטים אישיים של המשתמש כמו מספר טלפון, אימייל, שם פרטי ומשפחה, הוספת טקסט ארוך וכד', התוסף בשבילכם. להורדה.

2. עורך טקסט קלאסי

בלוג וורדפרס חדש כולל עורך טקסט המורכב מבלוקים. לא כולם מתחברים אליו ולחלק מהם הוא לא נוח. לפני העורך הזה, היה עורך קלאסי רגיל דומה לקובץ וורד. מי שנוח לו יותר העורך הקלאסי, יכול להוריד אותו. להורדה.

3. Tawk.to

אם כבר דיברנו על יצירת קשר, התוסף Tawk.to הוא טופס שמאפשר להוסיף צ'אט בזמן אמת לאתר. למשל, אם אתם מספקים שירות מסויים בבלוג, כמו מכירת מוצרים או ייעוץ, ואתם רוצים לאפשר ללקוח לדבר איתכם גם בצ'אט, כדאי מאוד על תוסף זה, הוא נוח, פשוט וחינמי. להורדה.

4. Yoast SEO

יוסט הוא תוסף קידום אתרים, מאפשר לכם להגדיר בקלות הגדרות שמתאימות למנועי חיפוש ולרשתות חברתיות, מאפשר להוסיף ולשנות כותרות ותיאורים לכתבה ולעמוד בבלוג ועוד. התוסף הוא חינמי ואפשר לשדרג, אבל אנחנו ממליצים לכם את הגרסה החינמית – היא מספיקה למדי. להורדה.

5. Ninja Forms

גם זה תוסף שמאפשר ליצור טפסי יצירת קשר. הוא נוח יותר מבחינה ויזואלית מהקודם, אך עם זאת לא חופשי במלואו ויש לו מגבלות מסויימות לעומת הקודם, וכדי להימנע ממגבלות אלו צריך לשדרג ולשלם. לשיקולכם. להורדה.

6. Wordfence

וורדפנס הוא תוסף אבטחה עבור הבלוג שלכם, ייתכן ובשוטף לא תצרכו אותו. עם זאת, במידה ויש הרבה כניסות מאתרים לא מזוהים, או שיש איזו בעיית אבטחה בבלוג, כדאי מאוד שתוסיפו את התוסף הזה כדי לבדוק ולמצוא את הבעיה. להורדה.

7. Akismet

אקיסמט הוא תוסף חיוני מאוד לבלוגים ולאתרים שיש להם הרבה כתבות. יש הרבה מאוד תגובות ספאם של בוטים או משתמשים פיקטיביים שיכולים לזהם את הבלוג שלכם. התוסף הזה מסנן אותם ומוחק את כל התגובות של המשתמשים שהם פיקטיביים. להורדה.

8. WooCommerce

רוצים למכור מוצרים פיזיים או דיגיטליים בבלוג שלכם? למשל אם יש לכם בלוג אופנה ואתם רוצים למכור איזה בגד שיצרתם, או שיש לכם בלוג טכנולוגי ואתם מעוניינים למכור ספר אלקטרוני של PDF וכד' – אתם יכולים להשתמש בתוסף ווקומרס. הוא מוסיף פונקציונאליות של אתרי מסחר אלקטרוני כמו הוספה לסל קניות, תשלום, משלוח וכד'. להורדה.

9. Elementor

רוצים לעצב את עמוד הבית של הבלוג? לשנות את אופן הצגת הדברים, להציג כמה אפשרויות בעמוד הבית כמו רשימת לקוחות, מתעניינים, פוסטים אחרונים, צבע רקע, אייקונים וכד'? זהו תוסף בונה עמודים שמאפשר להתאים כל עמוד באופן מותאם אישית. התוסף כולל רכיבים בסיסיים בחינם, ויש גרסה מלאה גם בתשלום. להורדה.

10. Duplicate Post

אחד התוספים המעניינים הוא שכפול פוסט. תפקידו כמו שהוא נשמע, לשכפל פוסט קיים. יש לכך מספר סיבות שבעלי אתרים ובלוגים עושים את זה, כמו חיסכון בזמן, ניסוי ועוד. להורדה.

11. Contact Form by WPForms

זהו תוסף נוסף ליצירת טפסי יצירת קשר, המאפשר יצירת טפסים כמו בלוקים. הוא מיועד למי שלא מבין בכלל עיצוב כדי ליצור טפסים מעוצבים ומותאמים אישית. להורדה.

12. TinyMCE Advanced

זהו תוסף שמאפשר לשנות את עורך הטקסט הקיים בוורדפרס, עורך הגוטנברג ומקנה לו שימוש כמו העורך הקלאסי עם תוספת שונות לעיצוב טקסט ותוכן. להורדה.

13. Site Kit by Google

סייט קיט תוסף של חברת גוגל שמאפשר לכל אתר או בלוג המבוסס וורדפרס להטמיע את הכלים של גוגל בקלות. הכלים הם: גוגל אנליטיקס, גוגל אדסנס, גוגל תג מנג'ר, סרץ' קונסול, אופטימייז. להורדה.

14. TablePress

העורך החדש מאפשר להוסיף טבלה, אולם העורך הקלאסי לא אישפר זאת. לכן, TablePress מאפשר להוסיף טבלה לתוך פוסט או עמוד שאתם רוצים. ניתן להתאים את הטבלה, להוסיף תיבת חיפוש ועוד. להורדה.

15. Advanced Custom Fields

תוסף זה הוא תוסף המאפשר להוסיף שדות מתקדמים מותאמים אישית לתוסף הפוסט. כך למשל, אם רוצים להוסיף אפשרות להצגת מידע שלא נמצא בעורך הטקסט של וורדפרס, אז אפשר להוסיף באמצעות התוסף הזה. נניח ואתם מתכננים לציין תאריך ושעה של אירוע או קורס, אז אפשר להוסיף שדה של תאריך ושל מיקום וכך הלאה. להורדה.

16. BuddyPress

אם אתם רוצים ליצור סוג של רשת חברתית בבלוג, קבוצה, פרופילים אישיים של משתמשים וכד' – התוסף הזה בשבילכם. להורדה.

17. BbPress

תוסף זה, לעומת הקודם, מאפשר להוסיף פורומים לבלוג. לכם את אתם רוצים אתר של פורום עם נושאים שונים וכד', זה בשבילכם. להורדה.

18. UpdraftPlus

אחד הדברים החשובים הוא שמירה על גיבוי ושחזור הבלוג שלכם. כך שאם חלילה האתר יקרוס, יהיה באג באתר, תיתכן התקפה על הבלוג ובעיה אחרת – הנתונים עלולים להיאבד. התוסף מאפשר לבצע גיבוי ושחזור של המידע, כמובן שכדאי לגבות ולהוריד את ההעתק למחשב או מקום בטוח. להורדה.

19. W3 Total Cache

מהירות הבלוג שלכם הוא פרמטר חשוב למשתמשים וגם למנועי חיפוש. ככל שהאתר מהיר יותר, כלומר שהוא נטען מהר יותר, כך נטישת המשתמשים תהיה קטנה יותר. התוסף מאפשר להוסיף מטמון, להקטין את הקבצים של פונקציונאליות ושל עיצוב בבלוג כדי לשפר את הביצועים. להורדה.

20. Regenerate Thumbnails

התוסף מאפשר לטפל מחדש בגודל של התמונות הממוזערות בבלוג. למשל אם שיניתם את גודל התמונה והיא כרגע לא מתאימה לגודל החדש, החלפתם תבנית וכל מקרה אחר בו התמונה הקיימת לא מתאימה בגודלה. להורדה.

21. Redirection

התוסף מאפשר לבצע הפניות של קישורים לעמודים חדשים. למשל אם מחקתם פוסט מסויים או שהחלפתם את הקישור שלו או שביצעתם שינויים בסנגון קישורים קבועים, כדאי לבצע הפניה לעמוד החדש והתוסף הזה מאפשר לעשות זאת. להורדה.

22. Smush

משקל תמונות הוא משפיע מאוד על בלוג, הוא יכול להאט אותוף לפגוע בחווית משתמש וגם לדירוגים במנועי חיפוש. התוסף הזה מאפשר להקטין את נפח ומשקל התמונה ובכך לייעל את ההצגה. להורדה.

23. Autoptimize

התוסף עושה מיטוב לאתר ומקטין את נפח העמוד, על ידי הקטנה ומיזוג של קבצי עיצוב וקבצי קוד וסקריפטים. כמו כן הוא יכול להציג את הקודים בסוף, כדי לייעל את טעינת העמוד וכן לאפשר הצגה של תמונות בטעינה עצלה, כך שהתמונה תטען רק לאחר הגעה אליה. להורדה.

24. Loco Translate

לפעמים קונים תבנית עיצוב או תוסף, אך הוא מציג מידע בשפה שאינה השפה הרצויה, למשל מציג באנגלית למרות שהאתר בעברית. התוסף מאפשר לתרגם את אותם המילים לעברית, כך שהמידע יוצג גם בלוח הבקרה וגם למשתמשים ולגולשים של הבלוג. להורדה.

25. WP-Optimize

זהו תוסף שמייעל את הבלוג או האתר, הוא מנקה את מסד הנתונים, דוחס את התמונות, ויוצר מטמון לטעינה מהירה יותר. ניקוי מסד הנתונים והטבלאות הוא חשוב במיוחד אם נעשה שימוש בתוספים שכבר הוסרו, שכן הם משאירים מידע שתוספ מקום ואינו נחוץ. חשוב להיזהר עם התוסף ולבצע גיבוי לפני שימוש. להורדה.

26. Breadcrumb NavXT

תוסף זה יוצר פירורי לחם לבלוג או לאתר שלכם. פירורי לחם הוא מושג מקצועי, אך מדובר למעשה על הצגה למשתמש לדעת היכן הוא נמצא בהשוואה לעמוד הבית, למשל האם הוא נמצא בבלוג או בקטגוריה מסויימת. זה גם מסייע למנועי חיפוש להבין טוב יותר את האתר. להורדה.

27. Shortcodes Ultimate

שורטקוד הוא קוד קצר שמאפשר הוספה של תכונה חזותית כדי להרחיב את היכולות של העמוד, למשל להוסיף טופס יצירת קשר לעמוד, להוסיף אלמנטים אחרים ועוד. למעשה מדובר על רשימה של כלים שמוסיפים על היכולות של עורך הטקסט. להורדה.

28. Custom Post Type UI

התוסף הזה מאפשר ליצור סוג חדש של פוסט בבלוג שלכם. למשל אם רוצים ליצור פוסט מסויים מסוג מיקום, או מסוג רשימת לקוחות ועוד מגוון של סיבות אחרות. להורדה.

29. Facebook for WooCommerce

זהו תוסף של פייסבוק שמאפשר לחבר בין המוצרים והקטלוג שנמצא באתר האינטרנט המסחר האלקטרוני לבין פייסבוק, כולל הוספת תכונות ועבודה במקביל עם פייסבוק. להורדה.

30. Polylang

אם מעוניינים ליצור אתר או בלוג דו לשוני או רב לשוני, חשוב שיהיה אפשרות לתרגם את התוכן ולעבור בקלות בין השפות. התוסף הזה מאפשר להוסיף תכונה של אתר רב לשוני. להורדה.

31. AMP

לגוגל יש טכנולוגיה חדשה שמאפשרת טעינה מהירה ואף מיידית של עמודים באתר האינטרנט. התוסף הזה מאפשר להפוך את הפוסטים והדפים מותאים לאותה טכנולוגיה ובכך מאפשרת טעינה מיידית של האתר. להורדה.

32. PWA

טכנולוגיה נוספת של גוגל, וגם הדפדפן של גוגל הוא אפליקציית אינטרנט מתקדמת. למעשה, מדובר על אתרים שאפשר להפעיל אותם כמו אפליקציה. התוסף הזה נותן יכולת לאתר להיות כמו אפליקצייה מהירה. להורדה.

33. Jetpack

זהו תוסף של אוטומטיק, המפתחת של וורדפרס, ווקומרס ועוד. התוסף מקנה כלים נוספים לבלוג וורדפרס כמו אבטחה, יצירת פוסטים דומים, נתוני אנליטיקס, כניסה מאובטחת ועוד. להורדה.

34. Instant Articles for WP

מאמרים מיידיים היא טכנולוגיה של פייסבוק, שמאפשרת טעינה מהירה של עמודים ופוסטים מתוך פייסבוק באופן ישיר. התוסף הזה מאפשר את התכונה הזו. להורדה.

35. Messenger Customer Chat

זהו תוסףך רשמי של פייסבוק שנותן אפשרות להטמיע את הצ'אט של פייסבוק בתוך אתר האינטרנט או הבלוג שלכם. כך שאפשר להתכתב עם המסנג'ר. להורדה.

36. Facebook Pixel

פייסבוק פיקסל הוא כלי של פייסבוק המאפשר לעקוב אחר המשתמשים באתר, ליצור קהלים ולבצע תכונות נוספות לצרכי פרסום ושיווק בפייסבוק. התוסף הזה מוסיף את הקוד לאתר. להורדה.

37. VaultPress

תוסף גיבוי ואבטחה של אוטומטיק, מאפשר לגבות ולשחזר את האתר או הבלוג באופן מיידי. כמו כן הוא מקנה הגנה מפני התקפות, מספק מידע ותובנות ועוד. להורדה.

38. WP Job Manager

תוסף שמאפשר להפוך אתר אינטרנט או בלוג למערכת של דרושים, ליצור משרות חדשות, קטגוריות, שליחת קורות חיים ועוד. להורדה.

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו בהרצה שנקראת "בלוגינג ישראל". כאן נלמד ביחד לגרום לבלוג שלכם להצליח, לשאול שאלות ולקבל תשובות, שיתופי פעולה עם בלוגרים אחרים ועוד.

הצטרפו כעת בחינם » facebook.com/groups/bloggingisrael

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

כתיבת תגובה