גרמרלי (Grammarly) – הכלי לשיפור הכתיבה והשפה באנגלית, במיוחד עבור בלוגים

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

מנהלים בלוג באנגלית או מתנהלים עם אנשים אחרים בשפה האנגלית? גרמרלי (Grammarly) מאפשר לכם לוודא שאין לכם שגיאות בכתיבה. הוא אחד הכלים החשובים שיש לכל מי שכותב, במיוחד עבור בלוגרים וגם אנחנו נעזרים בו לא מעט.

הנה מה שאתם צריכים לדעת.

מהו גרמרלי (Grammarly)?

גרמרלי (Grammarly) הוא כלי עזר לכל מי שכותב מידע או תוכן מסויים בשפה אנגלית (כרגע לפחות) והוא מסייע לשפר את הכתיבה על ידי תיקון שגיאות. גרמרלי יודע לשפר שגיאות כתיב, דקדוק, סימני פיסוק, משפטים, אופן הכתיבה, מילים אחרות, מילים נרדפות ועוד.

זה פשוט מאוד, ברגע שאנחנו כותבים תוכן מסויים, גם אם הוא מועתק באופן חלקי מתוכנה לתרגום תוכן וגם אם לא, הוא עשוי להיות כתוב בצורה לא נכונה. מבין הסיבות לכך שבמעבר בין שפות, הכללים אחרים מעט ושימוש באותם לפי תרגום רשמי, לעיתים לא נכונות.

בנוסף, לעיתים אנחנו משתמשים בפיסוק שונה, או שיש לנו שגיאת כתיב (איות) או שגיאת דקדוק, אלו דברים שלא תמיד אנחנו יודעים לזהות, במיוחד אם מדובר על טקסטים ארוכים. הכלי גרמרלי יודע לקרוא את המשפט או הפסקה ומנסה למצוא מקרים ואזורים שבהם יש שגיאות אלו.

אגב… זה בחינם!

איך לעבוד עם גרמרלי?

כדי לעבוד עם גרמרלי, אתם יכולים להוריד את התוסף לדפדפן שלכם במחשב (גוגל כרום, מיקרוסופט אדג', פיירפוקס, אפל ספרי ועוד) או שתוכלו להוריד את התוסף לתוכנות אופיס של מיקרוסופט או דוקס של גוגל.

ברגע שאתם תתחילו לכתוב דרך הדפדפן, למשל במייל או בפוסט באתר (אפילו דרך וורדפרס), ברשתות חברתיות וכד' – גרמרלי יתחיל לבדוק שגיאות נפוצות בטקסט שכתבתם ויתחיל לסמן את המילים וסימני הפיסוק שצריך לתקן אותם.

כאשר אתם לוחצים על אותה מילה או סימן פיסוק, גרמלי מציג לכם מה השגיאה, למה היא שגיאה ומה הצורה הנכונה לכתוב. תוכלו ללחוץ על התיקון והוא יבוצע אוטומטית.

אגב, אם אתם לא רוצים תוסף לדפדפן, תוכלו להיכנס לחשבון שלכם (חינם) בגרמרלי ואז לגשת לעורך הטקסט הפנימי שלהם. שם תוכלו להדביק את הטקסט הרצוי והוא יציג את השגיאות וייסע בתיקון שלהם.

כמה זה עולה?

התוכנית הפשוטה יותר של גרמרלי היא בחינם. התוכנית כוללת בדיקת שגיאות איות, פסוק ודקדוק. למעשה אלו הבעיות הקריטיות ביותר.

חבילה הפרימיום היא במחיר של כ-12 דולר בחודש. התוכנית כוללת כל מה שבחינם, וגם שיפורים מתקדמים יותר כמו עקביות, תמציתיות, קריאות ברורה יותר, שיפורים של אנגלית שוטפת, מילים נרדפות, נימוס, ביטחון כתיבה ועוד המון שיפורים נוספים.

רוצים להתחיל, הורידו בחינם את התוסף כעת לאתר גרמרלי www.grammarly.com והתחילו לשפר את הכתיבה שלכם.

ככה זה עובד:

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו בהרצה שנקראת "בלוגינג ישראל". כאן נלמד ביחד לגרום לבלוג שלכם להצליח, לשאול שאלות ולקבל תשובות, שיתופי פעולה עם בלוגרים אחרים ועוד.

הצטרפו כעת בחינם » facebook.com/groups/bloggingisrael

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

6 מחשבות על “גרמרלי (Grammarly) – הכלי לשיפור הכתיבה והשפה באנגלית, במיוחד עבור בלוגים”

 1. האם אפשר להגדיר שגרמרלי לא יפעל בעברית? כלומר שיתקן רק אנגלית, ובעברית יתעלם?

  הגב
  • היי לירון..
   גרמרלי לא אמור לפעול בעברית והוא כרגע מתקן רק אנגלית.
   כשאנחנו כותבים בבלוג, הוא אינו פועל.

   הגב

כתיבת תגובה