גוגל אדסנס (Google AdSense) – איך להרוויח כסף מבלוג עם פרסומות או מודעות

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

אם יש לכם בלוג ואתם חושבים על דרכים איך להרוויח כסף ממנו, תוכלו להציג פרסומות או מודעות עם שירות שנקרא גוגל אדסנס. תוכלו להרוויח הכנסה נוספת או להפוך אותה לראשית בשיטה כזו.

כל מה שאתם צריכים לדעת על השירות.

מה זה גוגל אדסנס?

גוגל אדסנס (באנגלית Google AdSense) היא רשת פרסומות של חברת גוגל העולמית באמצעותה בלוגרים ומנהלי אתרים יכולים להרוויח כסף מהצגה של פרסומות ובעת לחיצה של גולשים עליהם.

הצבת הפרסומות באתר נעשה בצורה פשוטה, על ידי רישום לאתר גוגל אדסנס והצבת קוד ייעודי באתר. המערכת תדע להתאים את המודעות לתוכן הרלוונטי באותו עמוד, כך שהמודעות יהיו אפקטיביות לכל הצדדים.

המודעות עצמן הם של מפרסמים שמשקיעים תקציבים במערכות פרסום שונות כמו למשל גוגל אדס (Google Ads). מפרסמים כאלו מעוניינים להגיע ללקוחות חדשים שגולשים באתרים ובלוגים שונים.

למי זה מתאים?

הצגת מודעות באתר מתאימה לכל מי שיש לו בלוג או אתר אינטרנט והוא מעוניין להרוויח כסף נוסף מהגולשים שנכנסים לבלוג או לאתר. להרוויח כסף מהבלוג היא אחת התנאים לכך שתוכלו להשקיע בחזרה ולגרום לבלוג להיות מצליח מאוד.

עם זאת, יש כמה תנאים לכל מי שמעוניין להצטרף לתכנית. מבין התנאים הללו גיל מינימלי של 18 שנים, תוכן מקורי ואיכותי בבלוג שאינו מועתק, איסור לחיצה על מודעות בצורה כזו או אחרת ועוד.

מהם היתרונות של גוגל אדסנס?

הנה כל היתרונות שלכם:

  • שיטה נוספת לרווח – אם אתם לא רוצים להסתמך על שיטות אחרות כמו שיווק שותפים בלבד, תוכלו גם להשתמש בשיטה זו.
  • חסימת מפרסמים – אתם יכולים לחסום מפרסמים מלהציג מודעות או פרסומות אצלכם באתר.
  • התאמה אישית – המודעות באתר מותאמות לפי התוכן הכתוב וזה מאוד רלוונטי לקהל הגולשים בבלוג.
  • דוחות ביצועים טובים – אפשר לראות אילו שטחי פרסום מביאים לכם יותר כסף, אילו אזורים טובים יותר וכך הלאה.
  • מגוון של מודעות – המודעות יכולות להיות מותאמות בצורה טובה, לעיתים כאילו זה חלק מהבלוג מבלי להפריע לגולש.

כמה כסף אפשר להרוויח ומה גובה העמלה?

גוגל אדסנס משלמת עמלה של 68% מתוך המחיר שהמפרסם משלם על כל לחיצה על המודעה או לפי חשיפות (בד"כ 1000). במקרה של הצגת תוצאות חיפוש מותאמות אישית, העמלה שם היא 51% מסך המחיר שהמפרסם משלם.

המחיר של המודעה / הפרסומת נקבע על ידי כל מפרסם במערכת הפרסום שלו, ולפי שיטה שגוגל מחשבים אותה בהתאם לפרמטרים שונים שנקבעו במערכת הפרסום.

לדוגמה: אם לבלוג יש כ-500 כניסות ביום בממוצע חודשי, מתוכם 3% לוחצים על המודעות וכל מודעה שווה 1.5 ₪ נטו. אז ההכנסה היומית היא 22.50 ₪ וההכנסה החודשית היא כ-675 ₪.

מתי ואיך מקבלים את הכסף?

גוגל משלמת בכל חודש עבור חודש קודם, בתנאי שההכנסה החודשית עלתה על סף מינימלי של 400 ₪. התשלום הוא לאחר 21 ימים מתום החודש והכסף מועבר לחשבון הבנק שצריך להגדיר במערכת.

אילו מודעות יכולות להופיע?

גוגל אדסנס מציגה מודעות רלוונטיות לגולשים של הבלוג, שהם קהל היעד של המפרסם. לרוב המערכת מתבססת על התוכן הכתוב בעמוד, אך לעיתים גם הגדרות נוספות של מערכת הפרסום.

כך למשל, אם יש לכם בלוג על מתכונים לעוגות, יכול להיות שיוצגו מודעות של מסעדות שרוצות לגרום לגולשים להזמין שולחן אצלם, או אולי רשת שיווק שמעוניינת למכור מוצרים כאלו או אחרים, או אפילו מותגים שמעוניינים להציג את הכלים שיש להם כדי לאפות את העוגה.

הבלוגר יכול לסנן את המפרסמים שהוא אינו מעוניין להציג אותם באתר וגם רשתות פרסום אחרות שמציגות מפרסמים מחו"ל או מחירים זולים של פרסומות.

איך להתחיל עם גוגל אדסנס?

כדי להתחיל להרוויח כסף עם גוגל אדסנס, עליכם להיכנס לאתר שלהם ולהירשם. תהליך ההרשמה כולל כניסה עם חשבון Google שלכם, הוספת כתובת אתר האינטרנט או כתובת הבלוג באינטרנט ואז הוספה של קוד קצר לתוך האתר.

בשלב הבא גוגל בוחנת האם הבלוג שלכם עומד בתנאי ההצטרפות שלהם ואם הם מאשרים, תוכלו לקבל גישה מלאה לאתר ולהוסיף את המודעות שלכם.

לכניסה לאתר שלהם: https://www.google.com/adsense/.

אגב, אם המערכת לא תאשר אתכם, היא תציג לכם את הבעיה. ברגע שתפתרו אותה, תוכלו להגיש בקשה מחדש ואז להיכנס לתוכנית.

הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו בהרצה שנקראת "בלוגינג ישראל". כאן נלמד ביחד לגרום לבלוג שלכם להצליח, לשאול שאלות ולקבל תשובות, שיתופי פעולה עם בלוגרים אחרים ועוד.

הצטרפו כעת בחינם » facebook.com/groups/bloggingisrael

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

כתיבת תגובה